Klimatyzacja Ogrzewanie podłogowe Pompy ciepła
Dla kogo program finansowania pomp ciepła i klimatyzatorów

Dla kogo program finansowania pomp ciepła i klimatyzatorów

Program finansowania pomp ciepła i klimatyzatorów "Czyste Powietrze" jest skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych oraz wspólnot mieszkaniowych, którzy chcą zainwestować w energooszczędne i ekologiczne systemy grzewcze. Program obejmuje zarówno wymianę istniejących systemów grzewczych na pompy ciepła, jak i instalację klimatyzatorów.

Program "Czyste Powietrze" ma na celu poprawę efektywności energetycznej budynków oraz redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Dlatego właściciele domów jednorodzinnych i wspólnot mieszkaniowych, którzy chcą wprowadzić bardziej ekologiczne i oszczędne systemy grzewcze, mogą skorzystać z programu.

Dodatkowo, program adresowany jest do osób o określonym dochodzie, które mogą ubiegać się o dotacje i preferencyjne pożyczki na zakup i instalację pomp ciepła oraz klimatyzatorów.

Warto pamiętać, że szczegółowe warunki programu mogą się różnić w zależności od regionu i kraju, dlatego zaleca się sprawdzenie aktualnych informacji na stronach internetowych odpowiednich instytucji rządowych lub programu "Czyste Powietrze".